Rady & tipy

Víš, jak se jednoduše zbavit chloupků?Taky tě nebaví ty stále vyrůstající chloupky, kterých se nelze zbavit? Pátrala jsi někdy po tom, co použít, abys je odstranila? Existuje hned několik způsobů, které tě tvého trápení zbaví. Sestavili jsme pro tebe seznam nejvyužívanějších metod, které proti chloupkům bojují. Pojď se s nimi seznámit.

Holení pomocí žiletky

Holení žiletkou je jednoduchý a bezbolestný způsob, kterým se můžeš zbavit chloupků. Navíc si můžeš oholit jakoukoliv část těla velmi rychle, ovšem výsledky jsou velmi krátkodobé. Aby sis udržela hladkou pokožku, holit se budeš muset zřejmě každý den, což ovšem může pokožku podráždit a chloupky začnou zarůstat.

Vosk

Také vosk je ke zbavení se chloupků velmi oblíbený. Stačí jej nanést na pokožku a poté jej rychle strhnout, čímž chloupky z kůže vytrhneš. Tato metoda ti zaručí, že výsledky vydrží i několik týdnů, což je báječné.

Dnes už se vosk používá na jakoukoliv část těla, dokonce i na intimní partie či podpaží. Jedinou nevýhodu je to, že s voskem musíš umět pracovat a dát si pozor, aby tě například horký vosk nepopálil.

Depilační přípravek

Depilační krém či pěna si také našli své příznivce, není se čemu divit. Stačí na pokožku nanést krém nebo pěnu, vyčkat – a po chvilce smýt. Účinek je okamžitý a vydrží podstatně déle, než když použiješ holítko. Nevýhodou je fakt, že tyto produkty mohou kůži podráždit, takže pokud víš, že s pokožkou máš problémy, doporučujeme se těmto výrobkům vyhnout.

Laser

Laser vysílá paprsek světla, který absorbuje pigment (barvu) chloupků. V průběhu času se vlasový folikul zničí tak, že chloupky přestanou růst. Tento způsob odstranění vyžaduje několik návštěv specializovaných salonů, kdy s každou procedurou se chloupek stává tenčím a jemnějším.

Musíš však počítat s tím, že se nejedná zrovna o levnou záležitost, protože salon budeš muset navštěvovat pravidelně.

Elektrolýza

Pokud by ses chtěla zbavit chloupků napořád, existuje metoda zvaná elektrolýza. Ta funguje na principu elektrického proudu, který je veden pomocí ocelové jehly k vlasovému váčku. Ten je proudem zničen, takže nový chloupek už nevznikne.

Čtěte také: Dokonalá pleť za 60 sekund? Vyzkoušej radu od známé estetičky.

Vzhledem k tomu, že je metoda časově náročná, využívá se zejména u malých ploch (knírku, intimní míst). Počítat musíš i s tím, že elektrolýza je někdy i bolestivá a u někoho vzniknou lehčí jizvičky.

Pamatuj, že vždy je lepší se nejdříve poradit s někým starším a zkušenějším, ne každému vyhovuje zrovna daná metoda.

Autorský text

Autor: Michaela Richterovácreated cache