Zdraví

Katka (17): To, jak jsem přišla na přítelovu nevěru, mi šrámy na duši zanechá asi napořádMěla jsem v životě jen jednoho sexuálního partnera – tím byl můj bývalý přítel Martin. Věřila jsem mu, milovala jsem ho a nikdy by mě nenapadlo, že od něj chytnu tak odpornou a vážnou nemoc. Dodnes se stydím, že jsem byla tak slepá. O tom, že mě podvádí, totiž věděli všichni, jen já ne.

Vyrážky nejasného původu

S Martinem jsme trávila každou volnou chvíli, sexuálně jsme byli aktivní a on věděl, že kdybych do něj nebyla tak zamilovaná, nespím s ním. Nikdy jsem nebyla holka do větru, předtím jsem s nikým jiným nespala. Poznali jsme se ve škole, on byl jen o dva roky starší než já. Když jsme si začali, varovaly mě kamarádky, že má pověst sukničkáře, ale já jsem to přes své růžové brýle prostě nechtěla slyšet. Až se mi před půl rokem začaly objevovat na intimních partiích divné vřídky a později mi začaly naskakovat po těle vyrážky nejasného původu, jsem zbystřila.

Okamžitě běž k lékaři

Vyrážky ani vřídky nemizely, naopak se to jen zhoršovalo. Také mi začalo být špatně, byla jsem malátná a dostala jsem teploty. Svěřila jsem se kamarádce, která mě okamžitě poslala k lékaři. Už i mamka si toho začala všímat a raději mě k lékaři doprovodila. Diagnóza nás dostala do kolen obě – měla jsem syfilis. Styděla jsem se hrozně moc, vím, že to není úplně banální nemoc, a hlavně mi okamžitě došlo, že jde o sexuálně přenosnou chorobu a mě nemohl nakazit nikdo jiný, než Martin.

Podváděl mě celou dobu

Lékař nemoc nahlásil na hygienu a musela jsem přivést i Martina -a ten zase své předešlé sexuální partnerky. Konečně jsem poznala, komu jsem tak bezmezně věřila. Martin spal snad s každou druhou holkou na škole, ale nakazil se od nějaké úplně neznámé holky, co potkal na diskotéce. Nikdy jsem se necítila tolik ponížená. Léčba antibiotiky mi sice zabrala, ale šrámy na duši mám pořád.

Že takhle dopadne má první láska, to bych nikdy neřekla.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterovácreated cache